Topkapı İçecek Dağıtım Pazarlama A.Ş., kurumsal şirket yapısı ile Türkiye genelinde 50’ye yakın distribütörlükleriyle geniş bir tedarik zinciri ağına sahiptir. Bu geniş dağıtım ağını Türkiye’de 6 bölgede yer alan bölge müdürlükleri, ana depoları ve konsinye depoları ile yönetebilen güçlü bir kadroya sahiptir. Kullanmakta olduğu satış otomasyon sistemi vasıtası ile faaliyetlerini verimi yüksek bir şekilde yürütmektedir

Hakkımızda

Şirket Profili

Antalya’da Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde 2005 yılında kurulan Antalya Alkollü İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2008 yılında, 18.000 m2 ‘si kapalı, toplamda 62.200 m2 alan üzerinde üretim faaliyetine başlamıştır. İlk üretime başlandığı 2009 yılında satış ve pazarlama iştirak firması olarak kurulan Topkapı İçecek Dağıtım Pazarlama A.Ş.’nin %99,99’u Antalya Alkollü İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş.‘ne aittir.

2009 yılında Topkapı, Nash, Abbas ve 7 markaları ile üretime başlamıştır. 2011 yılında, Türkiye’nin önde gelen rakı ve votka markalarından olan Burgaz Rakı ve tekel döneminde üretilmeye başlanmış, pazarda güçlü bir payı olan Votka 1967 markasının da içinde bulunduğu çoğu markayı Mey İçki’den satın alarak ürün portföyünü genişletmiştir. Yine 2011 yılında cin ve likör üretim izinlerini almasına takiben 2012 yılında, Türkiye’nin Pazar lideri olan ilk distile cini Cin Maestro ve Hare Likörleri’ni de MEY İçki’den satın alıp bünyesine dahil ederek bugüne dek tüketicilerine sunmaktadır.

Rakı, votka, cin ve likörde kullanılacak gıda alkolünü üretmek için Tarımsal Ekstra Nötr Alkol’ün kullanıldığı, kendi alkolünü buğdaydan üreten, İtalyan Frillli teknolojisi ve hijyen koşulları ile tüm süreçlerin otomasyonla kontrol edildiği; üretim, depolama, şişeleme ve paketleme üniteleri ile birlikte Türkiye’nin ilk entegre alkol tesisidir. Türkiye’de bulunan alkol üretim fabrikalarının içinde teknolojide en iyisi olmanın ve pazarda da ikinci büyük alkol firması olmanın gururunu yaşamaktadır. Sistem, insan ağırlıklı değil teknoloji ağırlıklı otomasyona bağlı olarak yalın üretim metodolojileri kullanılarak neredeyse altı sigma seviyesinde sıfır hata ile çalışmaktadır.

Güçlü AR-GE yapısı ve sahip olduğu laboratuvar ekipmanları ile mevcut üretimleri dışında farklı ürün grupları üzerinde de deneme üretimi yapıp, Göbek Rakısı, Bitki ve Baharat Likör’ü gibi üretim izinleri olduğu alanlarda farklı çeşitlilikte inovatif ürünler üretmekte olup, sektör dinamiğine katkı sağlamaktadır. Tesiste, alkol üretiminde 7 aşamalı damıtma, kısa süreli fermantasyon süresi, tersine ozmos ve aktif karbon filtrasyonu gibi yüksek teknolojiler sayesinde zararlı alkol türevlerinden, istenmeyen koku ve tatlardan arındırılmış yumuşak içimli içkiler üretilir. 

Üretiminde kullandığı hammaddeleri bölge civarlardan temin etmesi ülke ekonomisine katkısı yadsınamaz bir gerçektir. Antalya Alkollü İçecek Sanayi Ticaret A.Ş, distile alkollü içki kategorilerinde (rakı, votka, cin, likör, aromalı likör ve votka) yıllık yaklaşık 14 milyon litre, gıda alkolünde ise yıllık 6 milyon litre üretim kapasitesine sahiptir.

Kendi üretimini yapmanın yanı sıra, yerli pazarda talep gören uluslararası içki markalarından başlıca olanlarının da ithalatını yapıp, dağıtım şirketi kanalı ile distribütörlerden piyasaya arz etmektedir.

Distile alkollü içkinin yanı sıra ürettiği kaliteli alkol ile Türkiye’de yer alan zincir mağazalarda evsel kullanım amaçlı tarımsal kökenli etil alkol satışında da tercih edilen firmadır. Tarımsal kökenli etil alkol üretiminin satışını gıda ve tıbbi alkol sektörüne satma yetkisi ile gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda Türkiye’de alkollü içki üretimi yapan başlıca firmalara da distile alkollü içki üretiminde kullanılmak üzere alkol tedariği sağlamaktadır.

Üretici, dağıtım ve pazarlama şirketi olarak, toplamda 100’den fazla kişiye istihdam sağlamakta olup yerli üretici olmanın gururunu yaşayarak Türkiye ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Kalite Belgeleri: HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point-Tehlike Analizi ve Kritik Nokta Kontrolü), ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

Ürün Portföyü: Bünyesinde 128 çeşit ürüne ve tescilli markaya sahip olan firmamızın başlıca markaları; Burgaz Rakı, Topkapı Rakı, Ata Rakı, 7 Rakı, Votka 1967, Rublovskaya Vodka, 7 Vodka, Cin Maestro, Gin İstanbul, Hare Likörleri, Hare 41 Bitki Ve Baharat Likörü, Burgaz Likörleri, 7 Likörler

İhracat Yaptığı Başlıca Ülkeler: Kuzey Kıbrıs, ABD, Almanya, Çin, İngiltere, Irak, Ürdün

 

Kalite Politikamız

ANTALYA  ALKOLLÜ İÇECEK SANAYİ ve TİCARET A.Ş.  ,

  • Uygulanan sektörel mevzuata, standartlara ve Rekabet Hukuku’na uygun hareket etmeyi temel ilke edinmeyi,
  • Üretimin tüm aşamalarında kalite sisteminin etkin bir şekilde uygulanmasını sağlayarak, müşterilere kaliteli ve güvenli ürün sunmayı,
  • Kalite Yönetim Sisteminin etkinliğini arttırmak ve kurumsal hedeflere ulaşmak için ölçülebilir kalite hedefleri belirlemeyi ve periyodik olarak hedeflerini gözden geçirmeyi, sürekli iyileştirilmesi için gerekli personel ve kaynakları temin etmeyi,
  • Kaliteli hizmetin birincil şartının çalışan memnuniyeti ve sürekli gelişme ile sağlanabileceğine olan inancıyla, çalışana yönelik eğitim çalışmaları yürütmeyi,
  • Kalite Politikasının şirketimizin her aşamasında anlaşılabilmesi için gerekli bilgilendirme çalışmaları yapmayı,
  • Süregelen kaliteli hizmet anlayışını, Kalite Yönetim Sistemi’yle güvence altına almayı

taahhüt eder.

 

Vizyon

Yenilikçi, yaratıcı ve güvenilir yönetim yapısıyla, paydaşlarımıza ve tüketicilerimize en üst düzeyde değer katarak Antalya’dan dünya markaları çıkartmak.

 

Misyon

Ürünlerimizden ve paydaşlarımızdan gelen güç ile sektörde pazar lideri olmak ve alkol sektörünü geliştirmek.

 

GM MESAJI

Kendi üretimini yapmanın yanı sıra, yerli pazarda talep gören uluslararası içki markalarından başlıca olanlarının da ithalatını yapıp, dağıtım şirketi kanalı ile distribütörlerden piyasaya arz etmektedir.

İhracat Yaptığı Başlıca Ülkeler: Kuzey Kıbrıs, ABD, Almanya, Çin, İngiltere, Irak, Ürdün


Rakı
Votka
Cin
Likör
ÜYE GİRİŞİ
Telif Hakkı © 2016 Antalya Alkollü İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye Aittir.