KENDİ ALKOLÜNÜ buğdaydan üreten, tüm süreçlerin otomasyon ile kontrol edildiği ilk entegre alkol tesisidir.

7 Aşamalı distilasyon (Damıtma) ve kısa süreli fermantasyon sayesinde zararlı alkol türevlerinin oluşmasını önleyecek teknoloji kullanılır.

TERS OSMOZ sistemi ile filtrelenmiş ve her şişede aynı tadı aldığınız Beydağları’ndan gelen su kullanılır.

Geleneksel RUS VOTKASI üretim tekniği kullanılır.

İşletmemizde Türkiye’de tek AKTİF KARBON filtrasyonu uygulaması sayesinde istenmeyen koku ve tatlardan arındırılmış yumuşak içimli votka üretilir. Votka üretiminde AKTİF KARBON filtrasyonuna ek olarak GÜMÜŞ FİLTRASYON tekniği uygulanır.

VOTKALARIMIZDA ve HARE 41 (Baharat & Bitki) Likörümüzde tatlandırıcı olarak rafine beyaz şeker yerine bal kullanılır.

Türkiye’de DİSTİLE CİN üretimi yapan 2 firmadan biridir.

Antalya Alkollü İçecek Sanayi Ticaret A.Ş. iyi bir kurumsal vatandaş olmayı, ahlaklı olmayı, yasalara uymayı ve karlı olmayı temel prensip edinmiştir. Belirlenen hedefler doğrultusunda çalışırken;

-Eldeki kaynaklarla topluma katkı sağlayarak yaşam kalitesini yükseltmek,

-Doğru, adil ve vicdanlı olanı yapma zorunluluğu,

-Yasal sorumlulukları yerine getirerek oyunu kuralına göre oynamak,

-Ekonomik sorumlulukları yerine getirmek,

kurumsal sosyal sorumluluk prensibi olarak alınmıştır.

Topkapı İçecek Dağıtım Pazarlama A.Ş. pazarlama ve reklam stratejilerini oluştururken, Tütün Mamüllleri ve Alkollü İçkiler Piyasası Düzenleme Kurumu’nun mevzuat maddelerine uyacağını teyit eder.

Antalya Alkollü İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş., sektörde kullanılan teknolojilerin bir adım ötesine geçerek, ileri otomasyon ile el değmeden üretim gerçekleştirmekte, ülkemizdeki ilk entegre tesis olmanın gururunu yaşamaktadır. “İnsan sağlığı ve gıda güvenliği her şeyden önemlidir” ilkesini kendimize amaç edinerek gıda güvenliği yönetim sistemi ile tüm süreçlerde ve şişeleme öncesinde tespit edilen 101 kalite kontrol noktasında analitik ve duyusal testler yapmaktayız.
Şirketimiz, AR-GE’ye verdiği önemin yanı sıra çevreye de duyarlı bir şirket olmanın gururunu yaşamaktadır. Dünyada atık yönetimi maliyetleri her geçen gün biraz daha artmakta ve yeniden kullanım, geri dönüşüm ve çevreye zarar vermeyen sistemler kadar, tüketicilerin de duyarlılığı ve bilinci ile sorumlu ambalajlama da iş dünyasının kilit performans göstergelerinden biri olmaktadır. Kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı ile dünya kaynaklarını kullanırken, israf önleme ve gelecek nesillere miras konusunda sorumlu, bilinçli davranmayı da misyon olarak almıştır. Çevre duyarlılığımız kapsamında üretimimizin özelliğinden dolayı tarımsal atık çıktısı olan buğday kepeği, üzüm cibresi, anason artığı gibi maddeler tesisimizce değerlendirilmektedir. Söz konusu atıklar tekrar geri dönüştürülerek hayvan yemi veya gübre olarak kullanılmaktadır. Fabrikada tüketilen sular arıtma tesisimizde tekrar geri kazanım ile çevre sulama ve temizlik işlerinde kullanılmaktadır. Fabrikamızda ürettiğimiz ürünlerde kullanılan ambalaj ürünleri, üyesi olduğumuz Çevko Vakfı tarafından tüm Türkiye’de bizim adımıza toplatılarak lisanslı firmalarca geri dönüşümü yaptırılmaktadır. Fabrikamızda üretim sırasında oluşan naylon, cam, plastik, kağıt, atık yağlar, piller vb. atık ürünler fabrikamızda tanımlanmış güvenli atık alanlarında toplanarak %100’ü lisanslı geri dönüşüm firmalarına verilip geri kazanım sağlanmaktadır.

ÜYE GİRİŞİ
Telif Hakkı © 2016 Antalya Alkollü İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye Aittir.